Κεντρική σελίδα

Υπουργείο Παιδείας

Απογραφή δημοσίων υπαλλήλων

*** Καλώς ορίσατε στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κορινθίας ***

Επικοινωνία:Διεύθυνση Π.Ε. & Γραφεία Π.Ε. Ν. ΚορινθίαςΠεριφερειακή Διεύθυνση Υπ.Παιδείας Δ.Β.Μ.Θ.Διευθύνσεις Π.Ε.

παρακαλούμε διαβάστε την Εφημερίδα της Υπηρεσίας

για περισσότερες πληροφορίες, εγκυκλίους, παλαιότερες ανακοινώσεις κλπ

Μισθοδοσία εκπαιδευτικών

Επιλέξτε το παραπάνω link για να δείτε τη μισθοδοσία σας. Αφορά μονίμους και αναπληρωτές (πλην ΕΣΠΑ).

Απουσίες εκπαιδευτικών

Νέο!!! Οι Διευθυντές των σχολείων παρακαλούνται να καταχωρούν τις ημερήσιες απουσίες των εκπαιδευτικών της σχολικής τους μονάδας εισάγοντας τους κωδικούς που τους έχουν χορηγηθεί από τη Διεύθυνση.

Για οποιαδήποτε πληροφορία παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον κο Λέκκα στο 2741083396.

Εφημερίδα της υπηρεσίας:

• Συγχαρητήρια! Η ΣΤ' τάξη του 1ου Δ.Σ. Αγίων Θεοδώρων έλαβε μέρος στο διαγωνισμό School Lab υπό την αιγίδα του British Council με 5 ομάδες μαθητών εκ των οποίων η Πράσινη Ομάδα διακρίθηκε παίρνοντας έπαινο για την εξαιρετική δουλειά της, την Κυριακή 18/12 στο Εθνικό Ίδρυμα Ερευνών στα πλαίσια του Φεστιβάλ Επιστήμης και Τεχνολογίας. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν και ιδιαίτερα στους μαθητές της Πράσινης Ομάδας για τη διάκρισή τους, καθώς και στις εκπαιδευτικούς Ευαγγελία Γούλα και Μαίρη Καραγκούνη.

• Τοποθέτηση εκπαιδευτικού μειωμένου ωραρίου Γαλλικής Γλώσσας Πέππα Αικατερίνης στο 4ο ΔΣ Κορίνθου (2ω), 6ο ΔΣ Κορίνθου (4ω), Αγ. Βασιλείου (4ω), Σοφικού (4ω).

•  Τοποθέτηση εκπαιδευτικού Θεατρικής Αγωγής Καβαλάρη Ειρήνης: 5ο ΔΣ Κορίνθου, 12ο ΔΣ Κορίνθου, Εξαμιλίων, Βοχαϊκού, Πασίου, Αθικίων από 2 ώρες στο κάθε σχολείο.

• Τοποθέτηση μίας εκπαιδευτικού Αγγλικής μέσω ΕΣΠΑ - Βασιλτσωτέλη Βασιλική στο 1ο Δ.Σ. Λουτρακίου

• Τροποποίηση διάθεσης της εκπαιδευτικού ΠΕ06 Τερζάκου Σοφίας από 12 ώρες στο 13ο ΔΣ Κορίνθου σε 9 ώρες στο 13ο ΔΣ Κορίνθου

• Απόσπαση της εκπαιδευτικού Αγγλικής Γλώσσας εκτός ΕΣΠΑ Κονισπολιάτη Ελισάβετ από το 1ο Δ.Σ. Λουτρακίου στο Δ.Σ. Αρχαίας Κορίνθου (18 κλ + 3 ολ) με συμπλήρωση ωραρίου στο ΔΣ Λεχαίου (3 ολ)

Μόνιμοι Διορισμοί

Ονόματα  Πιστοποιητικό Υγείας  Δικαιολογητικά

Μεταθέσεις

Πίνακας Μορίων για ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ  Μεταθέσεις ΕΚΤΟΣ ΠΥΣΠΕ Μόρια_Μετατιθέμενων_2011

• Σημειώνεται ότι στον πίνακα μορίων για μετάθεση ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΠΕ έχουν αφαιρεθεί οι εκπαιδευτικοί που μετατέθηκαν σε άλλο ΠΥΣΠΕ.

• Στο αρχείο των μεταθέσεων ΕΚΤΟΣ ΠΥΣΠΕ υπάρχουν 2 φύλλα, ένα για τους εκπαιδευτικούς που φεύγουν από την Κορινθία και ένα για τους εκπαιδευτικούς που έρχονται στην Κορινθία

Αναπληρωτές

Προσλήψεις Πίνακες Δικαιολογητικά Τοποθετήσεις Α' φάσης  Τοποθετήσεις ΣΜΕΑΕ

Τοποθετήσεις 2010-2011

Αποσπάσεις Υπεραριθμίες Υπεραριθμίες 2 Διάθεση Διευθυντές Αναπληρωτές Διευθυντές Ορισμός Προϊσταμένων Αποσπασμένοι Νεοδιόριστοι

Ε.Ε.Π. & Ε.Β.Π.

Προσωρινοί πίνακες 21/07/2010 Τελικοί Πίνακες  2010-11

Ανακοινώθηκαν οι οριστικοί  πίνακες Αναπληρωτών και Ωρομισθίων Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ. Το αρχείο που ανοίγει περιέχει πολλά φύλλα (ένα για κάθε ειδικότητα).

Δημιουργία και ενημέρωση ιστοσελίδας: Αμαλία Τσουκιά (διοικητικός υπάλληλος ΔΙ.Π.Ε. Ν. Κορινθίας), Ζαχαρούλα Θεοχάρη, (αποσπασμένη εκπαιδευτικός)