ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: “ΑΣΦΑΛΗΣ ΧΡΗΣΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ – ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ”Σ

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας, δια του Τμήματος Σχολικών Δραστηριοτήτων και  της Συντονίστριας Κοινωνικού Σχολείου Π.Ε. Κορινθίας, σε συνεργασία με τον εθελοντικό οργανισμό μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα « Χαμόγελο του Παιδιού» σας προσκαλεί  την Τετάρτη 25 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 17:00στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Κιάτου σε Επιμορφωτική Συνάντηση για εκπαιδευτικούς και γονείς με θέμα: « Ασφαλής Χρήση Διαδικτύου – Ηλεκτρονικός Εκφοβισμός».

Επιμορφώτρια θα είναι η κα. Γιούλη Γαλάνη, Ψυχολόγος του Οργανισμού.

Η συνάντηση αφορά εκπαιδευτικούς και γονείς σχολικών μονάδων περιοχών αρμοδιότητας του πρώην 2ου Γραφείου Π.Ε.Ν. Κορινθίας ( Περιοχές Κιάτου, Ξυλοκάστρου, Βέλου κ.λ.π.). Για τα υπόλοιπα σχολεία θα ακολουθήσει δεύτερη συνάντηση αρχές Μαρτίου.