ΗΜΕΡΙΔΑ – ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ – CYBERBULLING”

Η Δ/νση Α/θμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας, στο πλαίσιο δράσεων του κοινωνικού σχολείου και σε συνεργασία με το Τμήμα Καινοτόμων Δράσεων και Στρατηγικής της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος και το Δήμο Κορινθίων, διοργάνωσε ημερίδα – διάλεξη με θέμα «Κανόνες Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο – Cyberbullying».
 Ο κεντρικός ομιλητής Υποτράτηγος Εμμανουήλ Σφακιανάκης, Διευθυντής της Διεύθυνσης Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, καθώς και δύο εξειδικευμένοι συνεργάτες του ανέπτυξαν το θέμα διαπαιδαγωγώντας και ενημερώνοντας μαθητές Δημοτικών Σχολείων στην κατάμεστη αίθουσα του Δημοτικού Θεάτρου του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου.
Την εκδήλωση προλόγισαν ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Κορινθίων κ. Καμπούρης Χαράλαμπος, ο  Διευθυντής Α/θμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας κ.Παπαγεωργάκης Παναγιώτης και η Συντονίστρια δράσεων του Κοινωνικού Σχολείου ΠΕ Κορινθίας κα Αργύτη Ιωάννα.
Η ημερίδα ολοκληρώθηκε με συζὴτηση μεταξύ μαθητών και του κ. Σφακιανάκη.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ