Eco Schools – Δ.Σ Ισθμίας

Το Δ. Σ. Ισθμίας βραβεύτηκε  με τη σημαία του Δικτύου ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ για τις καινοτόμες δράσεις που υλοποιήθηκαν κατά τα σχολικά έτη 2015-16 και 2016-17 στο πλαίσιο του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης που χειρίζεται η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης.

Θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές και μαθήτριες καθώς και στις εκπαιδευτικούς Αρχοντούλα Γεωργίου (τάξη Δ) και Κατερίνα Ροδοπούλου (τάξη Ε1) για τις επιτυχημένες δράσεις τους.

Η απονομή έγινε σε μια όμορφη, πρωινή εκδήλωση στο Μουσείο Μπενάκη στην οδό Πειραιώς, όπου παρευρέθηκαν μέλη των ομάδων από 40 περίπου Σχολεία απ’ όλη την Ελλάδα. Ακολούθησε η παρουσίαση δράσεων των σχολείων με μουσική, χορό, θέατρο, βίντεο, ζωγραφική και άλλες μορφές έκφρασης!