Βραβείο Σχ.Εκδήλωσης – ΔΣ Περαχώρας

Το Τμήμα Ένταξης του Δημοτικού Σχολείου Περαχώρας, μεταξύ εκατοντάδων υποψηφιοτήτων από δημόσια και ιδιωτικά σχολεία απ΄όλη την Ελλάδα, απέσπασε το Χάλκινο Βραβείο στα Education Leaders Awards 2020 στην κατηγορία Καλύτερη Σχολική Εκδήλωση για την υποψηφιότητα “Φόρα κάτι μπλε” που αφορούσε δράσεις όλων των μαθητών του σχολείου και συνεργασίες εξωστρέφειας με το Ειδικό σχολείο Κορίνθου και αθλητικούς φορείς καθώς και τη διοργάνωση ημερίδας με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ευαισθητοποίησης για τα άτομα με Αυτισμό στις 2 Απριλίου 2019.

Την κεντρική ιδέα και την επιμέλεια της διοργάνωσης είχε ο υπεύθυνος εκπαιδευτικός του Τμήματος Ένταξης κ. Πιθαμούδης Γεώργιος.

Οι δράσεις για τις οποίες διακρίθηκε το σχολείο μας και όλοι οι φορείς με τους οποίους συνεργαστήκαμε για το άρτιο αποτέλεσμα της διοργάνωσης αναφέρονται αναλυτικά στους δύο παρακάτω συνδέσμους:

Σύμπραξη του Δημοτικού Σχολείου Περαχώρας και του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου

Φόρα κάτι μπλε!

Ευχαριστούμε θερμά όλους τους συμμετέχοντες και τους εθελοντές για την άψογη συνεργασία.

Μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες στο ιστολόγιο του σχολείου μας εδώ.