Μαθητικός διαγωνισμός για την επέτειο των διακοσίων χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση

Εκπαιδευτικός Διαγωνισμός με τίτλο «1821 μέτρα σε 200 δευτερόλεπτα» για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση.

Η δράση απευθύνεται σε μαθητές/τριες των τάξεων Ε ́ και Στ ́ Δημοτικού, καθώς και όλων των τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου των σχολικών μονάδων της Π.Δ.Ε. Πελοποννήσου.

Διαγωνισμός “1821 μέτρα σε 200 δευτερόλεπτα”

Επίσης θα διεξαχθεί διαδικτυακή ενημέρωση για διευθυντές/ντριες σχολείων και εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων σχετικά με τον διαγωνισμό “1821 μέτρα σε 200 δευτερόλεπτα” την Τετάρτη 31 Μαρτίου 2021 και ώρα 18:00-19:30 με σκοπό την παρουσίαση του εκπαιδευτικού διαγωνισμού και την επίλυση αποριών των εκπαιδευτικών για την ομαλή διεξαγωγή του διαγωνισμού.

Πρόσκληση Διαδικτυακής ενημέρωσης για τον διαγωνισμό