Διάκριση του 2ου Δ.Σ. Αγίων Θεοδώρων στον 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας «Σοφία Φίλντιση – Το δέντρο της Σοφίας»

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων συμμετείχε και διακρίθηκε στον 11ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Λογοτεχνίας «Σοφία Φίλντιση – Το δέντρο της Σοφίας»,  αποσπώντας το 1ο βραβείο στον εικαστικό διαγωνισμό, με τη μαθήτρια της Α΄ τάξης Κ. Ε. και το 3ο βραβείο στο γραπτό διαγωνισμό, με τη μαθήτρια της Δ΄ τάξης Χ. Θ..  Οι μαθητές με τη δημιουργική συμμετοχή τους, υπό την καθοδήγηση της Διευθύντριας και των Εκπαιδευτικών του Σχολείου τους, προσπάθησαν να καλλιεργήσουν και να μεταφέρουν το μήνυμα της συμπερίληψης, της διαφορετικότητας και της αποδοχής κάθε συνανθρώπου μας.