Προσλήψεις αναπληρωτών Ειδικής Αγωγής και μελών Ε.Ε.Π.

Οι εκπαιδευτικοί και τα μέλη Ε.Ε.Π. θα υποβάλλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων μέσω του ΟΠΣΥΔ την Τρίτη 22/11/2022 και θα αναλάβουν υπηρεσία στα σχολεία τοποθέτησης από Πέμπτη 24/11 έως Παρασκευή 25/11/2022 και το αργότερο μέχρι τις 12:00 μ.μ..

Η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας είναι η ημερομηνία που αναλαμβάνετε υπηρεσία στο σχολείο. Στο σχολείο παρουσιάζεστε με τα δικαιολογητικά σας συμπληρωμένα και τα καταθέτετε στο/στη Διευθυντή/ντρια του σχολείου. Το έντυπο ανάληψης υπηρεσίας θα σας δοθεί από το σχολείο να το συμπληρώσετε. Δείτε αναλυτικά τα δικαιολογητικά σας 2022_DIKAIOLOGITIKA_PROSLHPSIS_ANAPLHROTON

Για διευκόλυνση της υπηρεσίας αποστέλλετε MONO το δελτίο απογραφής και χωρίς συμπληρωμένο το σχολείο με απλό email στη διεύθυνση espakor@dipe.kor.sch.gr πριν την ανάληψη υπηρεσίας και το έντυπο το καταθέτετε κανονικά και στο σχολείο με τα λοιπά δικαιολογητικά σας.

Ο/Η Διευθυντής/ντρια του σχολείου υποχρεούται AMΕΣΑ να ενημερώσει το σύστημα myschool με την ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας σας ώστε να επιβεβαιωθεί η πρόσληψη και να προχωρήσει η διαδικασία της σύμβασης. Στη συνέχεια ο/η εκπαιδευτικός/μέλος Ε.Ε.Π. θα πρέπει να ακολουθήσει τις οδηγίες του υπουργείου για τη σύναψη της σύμβασής τους.