Βράβευση μαθητών/τριών του Δημοτικού Σχολείου Περιγιαλίου

Οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ τάξης του Δημοτικού Σχολείου Περιγιαλίου, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό ΠΕ 05, Γαλλικής Γλώσσας, την κυρία Ζαρζούλη Δέσποινα, βραβεύτηκαν  με ένα από τα πρώτα βραβεία επιπέδου Α1 (1η ομάδα: Β.Χ., Κ.Χ., Ε.Μ., Θ. Δ., Β.Η., Γ.Σ.) και με ένα από τα ειδικά βραβεία (2η ομάδα: Λ.Τ., Μ.Θ., Σ.Σ., Χ.Π., Δ.Α., Χ.Μ., Κ.Η.) στο μαθητικό  διαγωνισμό ποίησης Χαϊκού (Haïkus) 2023-2024, ο οποίος συνδιοργανώθηκε από το Σύνδεσμο Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας APF και τη Διεθνή Ομοσπονδία Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας CEO-FIPF. Επιπλέον  η συμμετοχή των παραπάνω μαθητών/τριών καθώς και της εκπαιδευτικού της Γαλλικής Γλώσσας του Σχολείου κυρίας Ζαρζούλη Δέσποινας προκρίθηκε για τον εν λόγω διαγωνισμό σε παγκόσμιο πλέον επίπεδο.