ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

Update 1/10/2019: Κενά δασκάλων Γενικής, υποβολή αιτήσεων έως σήμερα Τρίτη και ώρα 13:00

Καλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί να υποβάλλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων (εδώ το έντυπο)
μέχρι αύριο Τρίτη 01/10/2019 και ώρα 13:00 το μεσημέρι

στην ηλεκτρονική διεύθυνση tmprosopikou@dipe.kor.sch.gr από την ηλεκτρονική διεύθυνση που έχετε καταχωρισμένη στο ΟΠΣΥΔ. Οι τοποθετήσεις θα ανακοινωθούν αύριο το απόγευμα και οι εκπαιδευτικοί θα αναλάβουν υπηρεσία στα σχολεία τους την Τετάρτη 2/10/2019 και ώρα 08:00 πμ

Οι δάσκαλοι Ειδικής Αγωγής για ΣΜΕΑΕ και Τ.Ε. θα υποβάλλουν τη δήλωση προτίμησης δηλώνοντας κατά σειρά που επιθυμούν τα παρακάτω κενά:

α) Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου και β) Τμήμα Ένταξης 1ου Αγ. Θεοδώρων

Οι ειδικότητες Ειδικής Αγωγής (ΠΕ06, ΠΕ08, ΠΕ79, ΠΕ86) θα τοποθετηθούν χωρίς να χρειάζεται να υποβάλλουν δήλωση προτίμησης καθώς είναι μοναδικός ο αριθμός των προσλήψεών τους και δεν συγκρίνονται με άλλους εκπαιδευτικούς. Το ίδιο ισχύει και για την ΠΕ60-Ειδικής Αγωγής και για την ΠΕ70-Παράλληλης στήριξης που είναι μοναδικές προσλήψεις.

Τα κενά των δασκάλων Γενικής Αγωγής θα ανακοινωθούν αύριο το πρωί λόγω αναμονής ενημερώσεων για αναρρωτικές άδειες μονίμων.

Κενά Νηπιαγωγών Γενικής Αγωγής

Οι ομάδες κενών για τις ειδικότητες Γενικής: ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ86, ΠΕ91