ΗΜΕΡΙΔΑ – ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ. ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

Σύγχρονες εκπαιδευτικές δράσεις & πρακτικές. Υποστηρίζοντας τη διδασκαλία.

Πέμπτη, 7 Σεπτεμβρίου 2023

Ώρα 8:30 – 13:30 μμ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ
Συντονιστές:
Αναστασία Γκιόκα,  Ζαχαρούλα Καραβά, Ηλίας Γεραρής
Χαιρετισμοί: Δημήτρης Ντρίμερης, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας
Ηλίας Γεραρής, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70, 3ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε. Κορινθίας «Αναγκαιότητα και τρόποι ανάπτυξης της Συναισθηματικής Νοημοσύνης στο σχολείο»
Αναστασία Γκιόκα, Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70, 1ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε. Κορινθίας «Διαφοροποιημένη Διδασκαλία. Δικαίωμα στην επιτυχία και τη μάθηση για όλους τους μαθητές»
Ελένη Κανακάρη, Σχολική Σύμβουλος ΠΕ60 Νηπιαγωγών Ν. Μεσσηνίας, Πρεσβευτής eTwinning & Γεωργία Μουσελίμη, ΠΕ 04.02 Χημικός, Πρεσβευτής eTwinning «Γνωριμία με τη νέα πλατφόρμα eTwinning. eTwinning Live. Twinspace για εγγεγραμμένους και μη χρήστες»
Ηλίας Παπαδόγιαννης, Προωθητής Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Πελοποννήσου «Erasmus+ Μια εισαγωγή»
Δήμητρα Παπαναστασίου, Επιστημονική Υπεύθυνη του Κέντρου Πρόληψης Κορινθίας ΔΙΟΛΚΟΣ «Επαγγελματική εξουθένωση. Τρόποι πρόληψης & διαχείρισης»