VIDEO «Κανόνες Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο– Cyberbullying»«Κανόνες Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο– Cyberbullying»

Πολλά σχολεία στο νομό μας παρόλο που εκδήλωσαν ενδιαφέρον για συμμετοχή τους στην Ημερίδα – Διάλεξη την 25η Μαΐου 2015 με θέμα «Κανόνες Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο– Cyberbullying» δεν μπόρεσαν να την παρακολουθήσουν λόγω χώρου. Για το λόγο αυτό μαγνητοσκοπήθηκε η παραπάνω διάλεξη με τη συναίνεση του κ. Σφακιανάκη ώστε να έχουν τη δυνατότητα, όσες σχολικές μονάδες ενδιαφέρονται, να αξιοποιήσουν εν λόγω υλικό οργανώνοντας προαιρετικά σχετική εκπαιδευτική δράση με τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς. Ευχαριστούμε τον κ. Χριστόπουλο Δημοσθένη, Δάσκαλο του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ζευγολατιού ο οποίος έκανε τη λήψη και την επεξεργασία του σχετικού video.