Τοποθετήσεις διευθυντών/ντριών δημοτικών σχολείων Π.Ε. Κορινθίας – Πρόσκληση για κενά σχολεία

Το Τοπικό Συμβούλιο Επιλογής στην συνεδρίασή του της 18/4/2023 εισηγήθηκε τις τοποθετήσεις των διευθυντών/ντριών των δημοτικών σχολείων αρμοδιότητάς του και εκδόθηκε η απόφαση τοποθέτησης από τον Διευθυντή Π.Ε. Κορινθίας.

Η ανάληψη υπηρεσίας των διευθυντών/ντριών θα γίνει τις τρεις (3) τελευταίες εργάσιμες ημέρες του διδακτικού έτους 2022-2023 και η θητεία είναι τετραετής, έως 31/7/2027.

Απόφαση τοποθέτησης διευθυντών/ντριών δημοτικών σχολείων

Για τα δημοτικά σχολεία που παρέμειναν κενά μετά τη διαδικασία των τοποθετήσεων, καλούνται οι υποψήφιοι/ες που είναι εγγεγραμμένοι/ες στον πίνακα να υποβάλλουν συμπληρωματική δήλωση, εφόσον το επιθυμούν, από σήμερα Τρίτη 18/4/2023 έως και την Πέμπτη 20/4/2023 και ώρα 11:00 π.μ. σύμφωνα με την Πρόσκληση για υποβολή δηλώσεων για κενά σχολεία (η πρόσκληση και έντυπο δήλωσης τοποθέτησης έχουν αποσταλεί στα υπηρεσιακά email των υποψηφίων)